Eğitim

Haçiko okullarda küçük kalplerle buluşuyor!

Haçiko olarak hayvan dostlarımıza mama,  ilaç ve tedavi yardımları yapıyoruz. Tüm bunların yanında toplumsal farkındalık yaratmak için geleceğimizin garantisi çocuklarımızla da buluşuyoruz.

Kıbrıs ve Türkiye çapında üniversitelerde hayvan hakları konusunda söyleşiler gerçekleştirdik.

2019-2020’de pek çok okula ziyarette bulunduk. İstek okulları, Bahçeşehir American International Academy Kids Club hayvan hakları konusunda hem söyleşiler gerçekleştirdik hem de katılmak isteyen öğrenciler ile beslemeler gerçekleştirdik.

Okullara yaptığımız bu ziyaretlerde minik kalpleri hayvan hakları konusunda bilgilendiriyoruz. Evcil hayvanlar, doğadaki hayvanlar, hayvan dostlarımızın bakımı, ihtiyaçları konusunda keyifli sohbetler yapıyoruz. O sımsıcak, sevgi dolu kalplerin hayvan sevgisi farkındalığı ile büyümesine katkı sağlamak amacımız. Çocuklar, çocuklarımız zaten bu sevgiyi içlerinde taşıyor. Amacımız gelecek nesillerin farkındalığı yüksek, hayvan hakları konusunda duyarlı bireyler olarak yetişmelerine ufak da olsa bir katkıda bulunmak.

Okul ziyaretlerimiz artarak devam edecek. Çocuklarımız değerlerimiz. Onların farkındalığı tüm hayvan dostlarımızın güvencesi ve geleceği.

İnsandan Öte

Haçiko Derneği ve Sapiens Yayınları olarak güzel bir çalışmaya imza attık. Canlarımızı konu alan İnsandan Öte kitabının geliri sokakta yaşayan minik dostlarımıza destek olarak dönecek. Bu güzel kitaba kalemi ve hayal dünyasıyla can veren değerli yazarlarımıza selam olsun! Kitap satın almak için; www.sapiensyayinlari.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.